Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
 
Placówka straży granicznej (dawna)
1
 
 
 
 
  ID: 10034913

Przełęcz Toruńska (ukr. Торунський перевал) (941 m n.p.m.)

Przełęcz Wyszkowska 
Przełęcz na terenie Ukrainy, w łańcuchu Zewnętrznych Karpat Wschodnich, oddzielająca Bieszczady Wschodnie od Gorganów. Przełęcz (w okresie międzywojennym zwana przełęczą Wyszkowską) znajduje się pomiędzy szczytami Czarna Repa (1288 m n.p.m.) a Magura (1107 m n.p.m.). Przez Przełęcz Wyszkowską przebiega droga regionalna R21, łącząca Chust w obwodzie zakarpackim z Doliną w obwodzie iwanofrankiwskim. Po stronie zakarpackiej znajdują się źródła Riki (dopływu Cisy), po stronie północnej źródła Myzunki ...
Przełęcz na terenie Ukrainy, w łańcuchu Zewnętrznych Karpat Wschodnich, oddzielająca Bieszczady Wschodnie od Gorganów. Przełęcz (w okresie międzywojennym zwana przełęczą Wyszkowską) znajduje się pomiędzy szczytami Czarna Repa (1288 m n.p.m.) a Magura (1107 m n.p.m.). Przez Przełęcz Wyszkowską przebiega droga regionalna R21, łącząca Chust w obwodzie zakarpackim z Doliną w obwodzie iwanofrankiwskim. Po stronie zakarpackiej znajdują się źródła Riki (dopływu Cisy), po stronie północnej źródła Myzunki (dopływu Dniestru). Na przełęczy znajduje się cmentarz z I wojny światowej.
W nomenklaturze ukraińskiej nazwa przełęcz Wyszkowska odnosi się do przełęczy po drugiej (północno-wschodniej) stronie wsi Wyszków. Za .
Pokaż więcej Pokaż mniej